Co to jest BioBrokat?

FAQ

Często zadawane pytania

Biodegradowalny brokat marki BioBrokat jest rewolucyjnym rozwiązaniem zarówno w świecie kosmetyków kolorowych jaki i naturalnych. Jest to brokat produkowany na bazie specjalnej folii celulozowej. Dzięki czemu rozkłada się on w środowisku naturalnym, nie zanieczyszczając go. Folia produkowana jest z odnawialnych źródeł – głównie z drewna eukaliptusowego.

Kosmetyczny BioBrokat zawiera starannie dobrane składniki, które spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa wymagane do produkcji kosmetyków. Dlatego może być używany na całym świecie i bez obaw o zdrowie!

Jeśli chodzi o wygląd, BioBrokat nie różni się niczym od brokatu 'zwyczajnego’. Pięknie się błyszczy i ma pełną gamę kolorów! Ale duszę ma zupełnie inną.

’Zwyczjany’ brokat jest wykonany z plastiku, i powoduje wiele problemów w środowisku naturalnym, bo nie ulega rozkładowi. Może też powodować podrażnienie skóry. BioBrokat jest przyjazny dla Twojej skóry i dla środowiska, gdyż wykonany jest z naturalnych materiałów, które ulegają biodegradacji.

Walory kosmetyczne:

BioBrokat jest 30-40% delikatniejszy w porownaniu z plastikowym brokatem.

Walory ekologiczne:

Używając BioBrokat-u pomagasz w walce z zanieczyszczeniem środowiska. W szczególności zanieczyszczeniem oceanów mikroplastikiem. Możesz bez wyrzutów sumienia obsypywać się podczas festiwali i imprez!

Walory zdrowotne:

BioBrokat jest dobry dla Ziemi i dobry dla Ciebie. nie zawiera metali ciężkich ani antymonu (plastikowy brokat zawiera do aż 150ppm tego drażniącego pierwiastka). Sprawia to, że jest dużo bezpieczniejszy dla Twojego zdrowia.

BioBrokat jest hipoalergiczny.

Pomimo, że nasz biodegradowalny brokat jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla zdrowia, nie jest to produkt spożywczy i nie zalecamy jego konsumpcji.
Z resztą, próbowaliśmy i wcale nie jest smaczny.

Mikroplastik to cząsteczki tworzyw sztucznych o średnicy mniejszej niż 5 mm.

Źródłami mikroplastiku w środowisku są w zasadzie wszystkie przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych, ponieważ ulegają one powolnemu rozpadowi na mniejsze cząstki.

Według badań przeprowadzonych przez szereg instytucji naukowych mikroplastik znaleziono w takich produktach spożywczych jak woda, cukier, piwo, ryby, itd. W publikacji Environmental Science and Technology ukazał się artykuł, w którym badacze oszacowali, że co roku zjadamy ok. 52000 cząstek plastiku, a wdychamy nawet drugie tyle.

BioBrokat to nie mikroplastik!